کفسابی انواع سنگ

انواع کفسابی

کفسابی انواع سنگ – در ابتدای این مقاله، قصد داریم بگوییم کفسابی به چه کاری گفته می‌شود؟ کفسابی یا همان ساب سنگ، کاری است که در آن با استفاده از دستگاه مخصوص، به قطر 1 یا 2 میلیمتر از روی سطح سنگ که دچار خراشیدگی شده و یا اسیب دیده است برداشته خواهد شد. همچنین اگر، ریختن اسید، سرکه یا ماده دیگری روی سطح سنگ باعث خرابی آن شده باشد، با این عملیات، سنگ احیا می‌شود و درخشندگی و زیبایی را دوباره به خود می‌گیرد.

کفسابی یا ساب سنگ در رفع چه مواردی موثر است؟

قبلا در یک مقاله به صورت کامل دلایل کفسابی را گفته ایم حال در این مقاله به صورت خلاصه یکبار دیگه اعلام می‌کنیم.

کفسابی موجب می‌شود اگر بتن (بتون) و یا سیمان دچار پستی و بلندی شده باشد یا اشکالی به آن وارد شده باشد رفع گردد.

هر نوع مایعی که باعث شود به سنگ آسیب برسد مانند: سرکه، ترشیجات یا اسید و غیره را از بین می‌برد.

عملیات کفسابی یا همان ساب سنگ، یک براقی منحصر به فردی به سنگ می‌دهد و باعث زیبایی و درخشندگی آن می‌شود.

اگر سنگ سوراخ داشته باشد، با این عملیات سوراخ‌ها نیز ترمیم خواهند شد.

اگر بخشی از سنگ شما خالی می‌باشد، ما در کفسابی مغانلو آن جای خالی را پر کرده و سنگ را با بهترین کیفیت به شما تحویل می‌دهیم.

همانطور که پیش‌تر گفتیم، کفسابی پستی و بلندی‌های سنگ را نیز رفع می‌نماید.

همچنین کفسابی، به ترمیم و بهبود سنگ‌های بسیار قدیمی، کهنه و همچنین سنگ‌های دارای خراشیدگی کمک بسیاری می‌نماید.

کفسابی انواع سنگ

 

انواع کفسابی سنگ

در این بخش می‌خواهیم انواع کفسابی را ذکر کنیم.

کفسابی انواع مختلفی دارد که ما در این مقاله به طور خلاصه آن‌ها را به سه دسته کلی تقسیم می‌نماییم:

• کفسابی برای خانه و یا مغازه‌های قدیمی:

در کفسابی برای این خانه یا مغازه‌ها، جهت جلوه دادن به آن محیط یا اگر بخواهیم واضح‌تر بیان کنیم، برای زیباتر و بهتر نشان دادن آن خانه یا مغازه، سطح محیط را سنگسابی می‌نمایند تا هم یک ظاهر زیبا و خاص پیدا کند و هم هنگام فروش یا اجاره، قیمت بالاتری روی محل گذاشته شود. به دلیل اینکه با این عملیات، آن محیط بسیار نو تر به نظر می‌رسد.

• کفسابی سنگ سطحی «سنگسابی سطحی» یا همان کفشویی:

این مورد زمانی کارآمد است که سطح کف مغازه یا خانه بر اثر ماده‌ای کثیف شده است و اقدام لازم این است که لایه‌ای که کثیف شده است از روی سنگ برداشته شود و سنگ، براقی و درخشندگی خود را دوباره به دست آورد. این نکته نیز شایان به ذکر است که عملیات سنگسابی یک فن بسیار حرفه‌ای و تخصصی می‌باشد که باید حتما این کار را به کار بلد و یک فرد ماهر و متخصص این کار بسپارید.

• کفسابی یا سابیدن کف انواع سنگ:

اگر سنگ شما بر اثر ترشیجات و یا مواد اسیدی و یا هر مواد دیگری دچار آسیب دیدگی شده است، لازم است که برای کفسابی یا سابیدن آن اقدام نمایید. در این شرایط، سنگ می‌بایست در وهله اول سابیده گردد تا تمام قسمت‌های سنگ در ابتدا هم سطح شوند و سپس کف سنگ و یا کف سرامیک، حالت درخشندگی و براقی خود را احیا نماید.

فایده‌های کفسابی انواع سنگ

در این بخش از مقاله، بهتر است کمی هم از فواید کفسابی صحبت کنیم:

1. با انجام دادن عملیات کفسابی و سنگسابی، پستی و بلندی‌های سطح ساختمان‌ها به طور کامل بر طرف خواهد شد و سطح سنگ‌ها به طور کامل، به شکل یک دست و صیقل داده شده در می‌آید.

2. سنگ‌ها با این کار فوق العاده درخشنده و براق می‌گردند و جذابیت و زیبایی زیادی را نصیب خود می‌کنند.

3. با کفسابی، سطح سنگ عاری از هر گونه خط و خش، شکاف و غیره می‌شود و جرم‌های سنگ از بین می‌رود، پس سنگ شما همانند روز اولی که خریداری کرده بودید، نو و آینه‌ای می‌گردد.

4. شما می‌توانید با این کار، طول عمر سنگ‌ها را افزایش دهید و دلیل افزایش طول عمر سنگ‌ها این است که کار کفسابی و سنگسابی، باعث پر شدن کلیه ترک‌ها و شکاف‌ها می‌گردد و آنها را پر می‌کند و این پر شدن، باعث می‌شود دیگر آب و آلودگی وارد اعماق سنگ نگردد.

5. اگر شکاف‌های سنگ پر نشود چه اتفاقی می‌افتد؟ در این شرایط، این مکان‌ها تبدیل به محل زندگی حشرات موزی می‌گردد که باعث می‌شود مشکلات زیادی برای افراد ساکن در محل به وجود بیاید.

 

چند نکته نهایی در کفسابی و سنگسابی

در بخش پایانی این مقاله، قصد داریم نکات بسیار مهم در کفسابی را بازگو کنیم.

• بهره گیری از مواد شیمیایی مثل اسید، جوهر نمک و غیره جهت سابیدن سنگ کاریست که به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود، اما در برخی از شرایط، این کار مشکلی نخواهد داشت و لازم است.

• برای استفاده در کف ساختمان‌های نوساز، پیشنهاد می‌شود که از سنگ‌های ساب نخورده بهره بگیرید و پس از تمام شدن کار ساخت و ساز، از یک تیم خوب کفسابی درخواست کنید تا سنگ‌ها را برای شما براق نمایند، به دلیل این که این کار، یک روش بسیار محکم و عمری‌تر از خریداری نمودن سنگ ساب خورده می‌باشد و همچنین از نظر مالی هم به صرفه‌تر خواهد بود.

از طرف دیگر هم در طول کار نقاشی و بنایی ساختمان، اندکی رنگ و همچنین مصالح روی سطح سنگ ریخته و دوباره باعث کثیفی و کدر شدن سنگ می‌شود.

• این موضوع را نیز باید بدانید که برای این عملیات، سه نوع دستگاه وجود دارد: دستگاه ساب زنی تک فاز، سه فاز و دستگاه ساب زنی دستی، که دستگاه سه فاز نتیجه بهتری را به ما می‌دهد و پیشنهاد می‌شود در شرایط داشتن برق سه فاز، حتما از این دستگاه استفاده شود.

نکته: ساختمان هایی که در آنها آسانسور وجود دارد، برق سه فاز نیز وجود دارد.

همچنین دستگاه دیگری که ذکر کردیم «دستگاه ساب زنی دستی» دستگاهی است که از آن برای ساب زدن قسمت‌هایی استفاده می‌‌شود که دستگاه‌های تک فاز و سه فاز به راحتی به آن قسمت‌ها دسترسی ندارند، مثل: راه پله‌ها، کناره‌های دیوار، دیوار‌های سنگی و غیره. ظاهر این دستگاه شبیه به دریل‌های پر قدرت و بزرگ می‌باشد و تفاوتشان این است که به جای مته، روی این دستگاه، پد‌های ویژه کفسابی به کار رفته است. این دستگاه با برق تک فاز قابل استفاده است.

سخن آخر

امیدواریم بهره کافی از مطلب کفسابی انواع سنگ برده باشید و اگر به اطلاعات بیشتری در رابطه با حرفه کفسابی و سنگسابی نیاز دارید، حتما با ما تماس بگیرید تا شمارا راهنمایی کنیم. در انتهای این برگه لطفا نظرات خود را برای ما قرار دهید.

برای اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید

موبایل

شماره تماس

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*