زمان مناسب برای نماشویی ساختمان چه زمانی می‌باشد

بهترین زمان نماشویی

زمان مناسب برای نماشویی ساختمان چه زمانی می‌باشد؟ چه فصلی نماشویی کنیم؟ چه موقع از سال نماشویی کنیم؟ چه زمانی نماشویی کنیم؟ این سوالات بخش اندکی از سوالات کاربران سایت برای بهترین زمان نماشویی است. در گذشته در یک مقاله نماشویی ساختمان و مزایای آن را خدمتتان شرح دادیم. در ادامه میخواهیم در این مقاله بهترین زمان برای نماشویی ساختمان را توضیح دهیم.

ابتدا لازم است کمی درباره دلایل کدر یا سیاه شدن سطوح صحبت کنیم. در اولین لحظه که به این موضوع فکر می‌کنید، گرد و غبار و خاک، عواملی است که برای سیاه شدن سطوح به ذهن شما خطور می‌کند. علاوه بر این‌ها، دود ناشی از ترافیک و همچنین دودهای صنعتی نیز از تاثیرگذار ترین عوامل جهت آلودگی سطوح و نمای ساختمان به حساب می‌آیند. با توجه به موارد ذکر شده، در ادامه مطلب می‌خواهیم درباره این عوامل و همچنین زمان مناسب برای نماشویی، توضیحات جامع تری را بیان کنیم.

نماشویی یا نماشویی ساختمان یعنی چه؟

آیا می‌دانید شست و شوی نما یا همان نماشویی چیست؟

نماشویی عبارت است از اموری مانند: تمیز کردن شیشه‌ها و بخش‌های دیگر نما.

نمای ساختمان حاوی مصالح و بخش‌های متنوعی می‌باشد. بخش‌هایی مانند:

• سازه اصلی نما
• قسمتی از طراحی معماری نما مثل پنجره (به عنوان عنصر تامین کننده نور ساختمان)

نماشویی ساختمان هم به شکل دستی و هم با بهره گیری از انواع مختلف ابزار مخصوص شست و شو انجام می‌پذیرد.

پس نماشویی، قسمتی از خدمات نظافتی ساختمان به شمار می‌آید که جهت شست و شوی سطوح نمای ساختمان، با کمک ابزار و متدها و همچنین مواد مخصوص نماشویی انجام می‌شود.

اگر قصد نماشویی در تهران یا دیگر شهر‌ها را دارید، می‌توانید به نماشویی مغانلو مراجعه کرده و بهترین خدمات را از ما بگیرید.

بهترین زمان مناسب برای نماشویی ساختمان

حال که به عوامل آلوده و کدر شدن ساختمان پرداختیم، می‌توانیم بگوییم زمان مناسب جهت نماشویی، چه موقع است.

طبق عوامل ذکر شده، دود و همچنین آلودگی هوا از عوامل تاثیرگذار در آلودگی می‌باشد. بهره گیری از وسایل نقلیه و فعالیت کارخانه‌ها در طول سال، تقریبا به یک میزان می‌باشد.
نکته بسیار مهمی در این‌باره وجود دارد به نام: «پدیده وارونگی هوا» این وارونگی، در هوای سرد به وجود می‌آید، این به این معناست که آلودگی هوا، در ارتفاعات پایین خواهند ماند.

شاخص‌های مشخص کننده آلودگی هوا نیز در فصول سرد سال فوق العاده بیشتر می‌باشند.

پس با توجه به موارد ذکر شده، بهترین زمان برای نماشویی ساختمان، اواخر فصل زمستان می‌باشد.

تاثیر نماشویی در زیبایی نما

نماشویی ساختمان با چه ابزاری انجام می‌شود؟

نماشویی امریست که ابزار مخصوص خود را دارد، در ادامه به شرح برخی از این ابزار می‌پردازیم.

ابزار کرباس و پارچه استری

یکی از راهکارهای اولیه برای تمیز کردن شیشه‌ها، پاک کردن غبارها و کثیفی‌ها با استفاده از یک دستمال نم دار یا خیس، و همچنین پاک کردن شیشه با استفاده از یک کرباس تقریبا نرم و مرطوب می‌باشد.

ابر خیس و تی لاستیکی

در این مرحله، شیشه‌های نمای ساختمان را با ابر یا یک پارچه حوله‌ای که به وسیله یک محلول رقیق که از آب و شوینده تهیه شده است، خیس شده باشد را شست و شو می‌دهند و بلافاصله آب کثیف باقی مانده را با استفاده از یک تی پلاستیکی که تیغه‌های لاستیکی مخصوص دارند، از روی سطوح شیشه‌ها تمیز و پاک می‌نمایند.

در روش ذکر شده، مواد شیمیایی محلول، یک طیف بسیار بزرگ شامل: مایع ظرفشویی، صابون‌ها، تری سدیم‌ فسفات، شیشه پاک کن‌های خانگی و همچنین نمک می‌شود.

اضافه نمودن ضدیخ جهت پیشگیری از یخ زدگی محلول روی شیشه‌ها، در فصل زمستان، بسیار کاربردی می‌باشد. در منطقه‌های گرم کشور ایران، این مشکل با تبخیر شدن آب روی شیشه یا کامپوزیت نما، پیش از جمع نمودن آن با تی، فوق العاده کار معمولی به حساب می‌آید.

دو ابزار دیگر برای نماشویی ساختمان

علاوه بر ابزار ذکر شده، دو ابزار دیگر نیز در نماشویی به کار می‌روند که عبارتند از:

ابزار برس پاشش آب خالص

هر یک از انواع مختلف تیرک‌های تلسکوپی، در این روش، در انتهای فوقانی خود، به یک برس ویژه با داشتن قابلیت پاشش آب، مجهز هستند.

آب خالصی که از آن استفاده می‌نماییم، هم می‌شود از مخزن یک وسیله نقلیه تامین گشته باشد و هم می‌شود با روش‌های معمول فیلتراسون در مکان پروژه به دست آید.

آبی که می‌خواهیم از آن استفاده نماییم باید شامل TDS (مجموع موار جامد محلول) کم‌تر از 5 PPM باشد.

با پاشش آب خالص روی سطوح شیشه‌ها و در موضع سایش برس، غبار و کثیفی ها به طور کامل از روی شیشه‌ها پاک و شسته می‌گردد.

خاصیت قطبی بودن آب و همچنین خالص بودن آب، باعث می‌شود تا آب یونیزه گشته، قابلیت و میل به جذب دوباره مواد معدنی را پیدا کرده و کثیفی را از سطوح جدا سازد.

امر نماشویی در مرحله آبکشی نیز با در نظر گرفتن خالص بودن آب، به شکلی انجام می‌پذیرد که هیچ لکه‌ای روی سطوح شیشه‌ها باقی نمی‌ماند و بعد از خشک شدن، یک سطح بسیار پاک و یکنواخت روی شیشه‌ها ایجاد می‌نماید.

تیرک‌های تلسکوپی که به برس پاشش آب خالص مجهز هستند، تا ارتفاع 20 متر را جواب می‌دهند. محدودیت در این روش، شامل نما‌های تخت و تقریبا تمیز می‌باشد.

ابزار واتر جت

واتر جت به دستگاه‌هایی گفته می‌شود که آب را دریافت می‌کنند و سپس، آب را با یک فشار بسیار زیاد روی سطوحی که در نظر داریم، با بهره گیری از یک تفنگ و نازل که در اختیار کاربر قرار گرفته است، پاشش می‌نمایند.

یکی از مرسوم ترین و شناخته شده ترین روش برای نماشویی ساختمان، استفاده از واتر جت می‌باشد.

لازم به ذکر است که فشار زیاد آب، کثیفی‌ها و همچنین جرم‌ها را تمیز می‌نماید و سطحی که قصد تمیز کردن آن را داریم، از هر نوع آلودگی تمیز می‌شود و علاوه بر کاهش مصرف آب، موجب افزایش کارایی نیروی انسانی و همچنین افزایش سرعت امور نظافتی می‌شود.

این دستگاه ‌های نظافتی (واتر جت) به سه دسته کلی تقسیم بندی می‌شوند:

• شوینده فشار قوی صنعتی آب سرد کوچک با فشار کاری حداکثر 170 بار
• کارواش آب سرد صنعتی
• شوینده فشار قوی آب گرم صنعتی

باران اسیدی و تاثیر آن بر آلوده شدن دیوار

علاوه بر آلودگی هوا و موارد ذکر شده، باران اسیدی نیز یک عامل تاثیرگذار در کدر شدن و خورده شدن سطوح و ایجاد آسیب‌های شیمیایی به شمار می‌آید.

آیا می‌دانید باران اسیدی چگونه بر آلوده شدن دیوار تاثیر می‌گذارد؟

پاسخ این است که این باران، موجب چسبیدن سرب و همچنین بقیه آلاینده‌های هوا به سطح‌های ناهموار مانند دیوار می‌شود و از این طریق، باعث آسیب زدگی به دیوار می‌شود.

البته این نکته را نیز باید در نظر داشت که باران چه از نوع اسیدی و چه از نوع غیر اسیدی، باعث کثیف شدن دیوار می‌شود.

همانطور که می‌دانید، بعد از بارش باران، اتومبیل را باید شست، ساختمان نیز مانند اتومبیل می‌باشد، البته درست است که بعد از هر دفعه بارش، نمای ساختمان را نمی‌شود بشوییم اما اکثرا در طول سال، یک بار باید نماشویی ساختمان انجام شود، این امر، زیبایی ساختمان را بازمی‌گرداند.

اگر قصد دارید برای نماشویی ساختمان خود، بهترین خدمات به شما ارائه گردد و از بهترین ابزار برای شست و شوی ساختمان شما استفاده شود، از تیم مغانلو کمک بگیرید و از خدمات بی نظیر ما استفاده نمایید.

امیدواریم در پایان این مقاله دانسته باشید که زمان مناسب برای نماشویی  ساختمان چه زمانی است. در ادامه لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما در جریان بگذارید.

 

تیم مهندس مغانلو آماده انجام خدمات نماشویی و کفسابی شما با بهترین قیمت‌ها می‌باشد.

موبایل

شماره تماس

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*